طرح ها ابتکاری و حافظ محیط زیست پکیج | PersianGFX - پرشین جی اف ایکس

تا چند سال پیش، همه مردم از پکیج یا بسته بندی های پلاستکی استفاده می کردند. مصرف کننده فکر می کرد این ماده شگفت انگیز است، ماده ای که برای محیط زیست هم ضرری ندارد. تولید این پکیج ها ارزان و کار کردن با آن آسان است و به گیاهان نیز صدمه وارد نمی کند! این زمانی بود که درختان به طور بی رویه قطع می شدند؛ بنابراین مردم از این که از به جای کاغذ پلاستیک برای بسته بندی مواد استفاده می کردند و این باعث حفظ درختان می شد خوشحال و راضی به نظر می رسیدند. پلاستیک به عنوان ماده ای شناخته شده بود که زمین از خطر نابودی حفظ می کرد.


چند سال بعد تاثیرات وسیع استفاده از موارد پلاستیک آشکار شد. مشکل اینجا بود که پلاستیک یک ماده تخریب ناپذیر است و به سختی بازیافت می شود. پلاستیک از موارد شیمیایی ساخته می شود که برای محیط زیست ضرر دارد.

حتما در صنعت بسته بندی نام بسته بندی های حافظ محیط زیست را شنیده اید. این مسئله امروز به داغ ترین و مهم ترین موضوع روز تبدیل شده است، اما این مسئله نه تنها به دلیل عمومیت پیدا کردن بلکه به دلیل فوایدی که برای محیط زیست دارد به سرعت گسترش پیدا کرده است. محصولات تولید شده توسط بشر ارتباط تنگاتنگی با دنیا و محیط زیست ما داشته است. اکنون کمپانی ها این مسئولیت را بر عهده دارند تا زمین را به گونه ای حفظ کنند تا نسل های بعد نیز بتوانند از آن لذت ببرند.

ما همیشه صنایعی تولید کننده ای که که حافظ و دوستدار محیط زیست هستند تحسی می کنیم. کمپانی که تلاش می کند از سیاره خود محافظت کند قابل ستایش و دریافت پاداش است.
در اینجا شاهد نمونه هایی از پکیج هستید که از مواد قابل بازیافت تولید شده اند و در عین حال از طراحی های بسیار زیبا و منحصر به فردی نیز برخوردارند.Yellow + Blue = Green (سبز+آبی=سبز)

آیا تا به حال نام نوشیدنی های ارگانیک را شنیده اید؟ اجازه دهید کمی در مورد Yellow + Blue صحبت کنیم. این نوشدنی در 4 طعم با نام های Rose, Torrontes, Sauvignon Blanc & Malbec تولید شده است. بسته بندی این نوشیدنی از جنس مقوای قابل بازیافت است که 7% وزن کل آن را داراست و مقدار ناچیزی کربن برای چپ آن مورد استفاده قرار گرفته است.
 طرح ها ابتکاری و حافظ محیط زیست پکیج - تصویر 1


ساک دستی کاغذی Lee

Lee به تازگی با ساک دستی های کاغذی به بازار آمده است. نکته حاءز اهمیت در مورد این پکیج حافظ محیط زیست بودن آن است که ذره ای در آن اسراف نشده اند. این ساک توسط Happy Creative Services از هند طراحی شده است.
 طرح ها ابتکاری و حافظ محیط زیست پکیج - تصویر 2


چگونه Lee بدون اسراف کار می کند؟ ابتدا، شما می توانید خرید خود را مانند سایز پیکیج ها در این پکیج قرار دهید. اما نکته جالبی که در مورد این پکیج وجود دارد این است که پس از استفاده کاملا قابل استفاده مجدد و یا بازیافت است. این پکیج از کاغذهای قابل بازیافت تهیه و ساخته شده است که مجددا می توان از آن به عنوان یک پکیج استفاده کرد. البته موارد استفاده دیگری نیز دارد، این پکیج از یک تقویم، خط کش، علامت روی دب اتاق، جا مدادی، بازی مار و پله، تاس، محفظه نگهداری کارت اعتباری، بوک مارک، ماسک، یک دفترچه یادداشت و دستگیره های آن که می توان از آنها به عنوان بند کفش استفاده کرد تشکیل شده است.
 طرح ها ابتکاری و حافظ محیط زیست پکیج - تصویر 3


لامپ های جیبی مسطح

همراه داشتن یک لامپ سیار جیبی بسیار مفید است. به همین دلیل لامپ های جیبی امروزه کاربرد گسترده ای پیدا کرده است. این لامپ ها به اندازه ای مسطح هستند که به راحتی می توان آنها را درون جیب قرار داد. آنها مثل لامپ های معمولی ظریف و شکننده هستند و روی یک ورقه آلومینیوم قرار داده شده اند. این محصول جزو محصولات محافظ و دوستدار محیط زیست است و در عین حال ابزار بسیار کاربردی برای روشن کردن مسیرهای تاریک است.
 طرح ها ابتکاری و حافظ محیط زیست پکیج - تصویر 4


آویز لباس
 طرح ها ابتکاری و حافظ محیط زیست پکیج - تصویر 5
این آویز ابتکاری برای جایگزین شدن با آویزهای پلاستیکی طراحی شده است.


Tous H20
 طرح ها ابتکاری و حافظ محیط زیست پکیج - تصویر 6
هیچ بویی به اندازه آخرین عطر Perfumes y Diseño با محیط زیست سازگاری ندارد. این بطری 100 درصد قابل بازیافت است و 25% آن از مواد قابل بازیافت تشکیل شده است. Tous H20 ارتباطی است بین زیبایی و ثبات، و به امید کمک به سیاره زمین برای اهدای آب سالم به مردم طراحی شده است. این محصول نه تنها باعث می شود شما همیشه خوشبو باشید بلکه یک دنیای سالم تر نیز برای شما به ارمغان می آورد.


Recycle Easily

این پکیج یکی از ابتکاری ترین و اکولوژیکی ترین پکیج های طراحی شده است که من تا به حال دیده ام. طرح Recycle Easily توسط Brett Allcorn ارائه شده است که مردم را تشویق به بازیابی پکیج های که خریداری می کنند می کند. روی بسته بندی یک لیبل سیاه رنگ است که می توان آن را از روی پکیج جدا کرد. هزینه پست این بسته بندی رایگان است بنابراین مردم می توانند آن را برگشت بزنند تا یک بار دیگر بازیابی و مرد استفاده قرار گرفته شود.
 طرح ها ابتکاری و حافظ محیط زیست پکیج - تصویر 7


Eco-Undies

Eco-undies از کتان اورگانیک ساخته شده است. در ساخت این پیکج از هیچ نوع ماده شیمیایی مضر استفاده نشده است.


Gotta Moo
 طرح ها ابتکاری و حافظ محیط زیست پکیج - تصویر 9
Gotta Moo یک پکیج حاافظ محیط زیست برای محصولات لبنی خود طراحی کرده است. همه چیز 100 درصد طبیعی است. آنها برای ساخت این پکیج از خمیر کاغذ باگاس نیشکر که با نیشکر لیگنین پوشیده شده و برای چاپ روی آنها از جوهرهای گیاهی استفاده می کنند. خمیر کاغذ کاملا قابل بازیافت است و تولید گازهای گلخانه ای را نیز به حداقل می رساند.


پکیج محافظ محیط زیست برای Coke

یک دانشجوی طراحی به نام Andrew Seunghyun Kim اخیرا طرحی ابتکاری و خلاقانه برای پکیج Coke ارائه کرده است. طرح آن دقیقا چیزی نیست که در ذهن Andrew بوده اما در هر حال امیدواریم این طرح پذیرفته شود.
 طرح ها ابتکاری و حافظ محیط زیست پکیج - تصویر 10


طرح مطرح شده مدرن و زیبا به نظر می رسد و کوچکتر و باریک تر از پکیجی است که در حال حاضر توسط Coke مورد استفاده قرار می گیرد، و در عین حال مردم را بیشتر به بازیابی مواد تشویق و ترغیب می کند. این پکیج حافظ محیط زیست به دلیل معکبی شکل بودن قابلیت حمل آسان تری دارد. به امید اینکه روزی همه کمپانی ها از مواد بیولوژکی بدون ضرر مثل مواد پلاستیکی قابل بازیافت، کاغذ، بامبو و یا پارچه برای تولید پکیج های خود استفاده کنند. در اینجا بهترین کمپانی هایی را که شما می توانید از آنها به عنوان حافظان محیط زیست یاد کنید نام برده شده اند:


 1. Harmless Packaging: Harmless Packaging از پکیج هایی استفاده می کنند که 100% آن قابل استفاده به عنوان کود است. Harmless Packaging از موادی استفاده می کند از ابتدای تولید تا انتهای مصرف هیچ ضرری برای زمین ندارند.


2. Wow Spiral: این کمپانی پکیج های اکولوژیکی برای سی دی و دی وی دی تهیه می کند. بسته بندی ها از مواد بازیافت شده و به شکل مارپیچی زیبایی ساخته شده اند و از سی دی یا دی وی دی کاملا محافظت می کنند. این پکیج بسیار ابتکاری و ابداعی است و مطمئنا با ثبات و مستحکم باقی خواهد ماند.
 طرح ها ابتکاری و حافظ محیط زیست پکیج - تصویر 11

3. Plastic Ingenuity: این کمپانی پکیج های زیستی برای 4 دهه تهیه کرده است. این پکیج ها از مواد قابل بازیافت و تجدید شدنی مثل خمیر چوب، مواد اسید پلی اکتیک کاغذ و ... ساخته می شوند.

4. Eco Bags: شعار این کمپانی این است: "یک روز در یک زمان سیاره زمین را تمیز می کنیم". این کمپانی کیف غذا، بطری آب، کیف های بافته شده، بوم نقاشی و ... تولید می کند.

5. Grow a Tree Bags: هدف اصلی این کمپانی کمک یه حفظ محیط زیست است! اما چگونه؟ به سادگی، با استفاده مجدد از پارچه های بسیار قدیمی و تبدیل آنها به ساک خرید قابل بازیافت. این پکیج ها دارای رنگ ها و طرح های مختلف است که شما می توانید طرح و رنگ مورد نظر خود را به طور آنلاین انتخاب کنید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه