Jerico Santander یک طراح اسپانیایی است. آثار او شامل طراحی های سه بعدی، طراحی، نقاشی و ... است. Own World و Open Source نمونه هایی از مشهورترین کارهای او هستند. Jerico Santander در این مصاحبه در مورد آثار جذاب و شگفت انگیز و زندگی خود به عنوان یک طراحی صحبت می کند.

1. از اینکه در این مصاحبه شرکت کردید از شما سپاسگزاریم. لطفا خودتان را برای خوانندگام ما معرفی کنید.

سلام. من Jerico Santander از جزایر قناری اسپانیا هستم. من عاشق ماهیگیری، دویدن و خوردن کیک پنیری مادرم هستم.
مصاحبه ای با Jerico Santander - تصویر 1
مصاحبه ای با Jerico Santander - تصویر 2

2. کار طراحی را چگونه آغاز کردید؟ چه چیزی محرک و مشوق شما بود؟

در دوران ابتدایی بودم که احساس کردم به نقاشی بیشتر علاقمندم تا به بازی با توپ، سپس در دبیرستان که بیشتر با کامپیوتر سر و کار داشتم و بیشتر وارد اینترنت می شدم به همین نسبت بیشتر با دنیای طراحی آشنا شدم. هنوز اولین باری را که نرم افزار فلش و فتوشاپ را دیدم در خاطر دارم.
من هم مثل بیشتر طراحان کارم را با طراحی صفحه آرایی وب سایت آغاز کردم. پس از آن، یک روز کاتالوگ افسانه ای Infinity Digital Vision را به همراه چند نسخه قدیمی از استادانی مثل Mike Young و Jens Karlsson را پیدا کردم. من احساس کردم باید وارد دنیای طراحی دیجیتالی شوم. سعی و تلاش برای تقلید از آنها اولین قدم برای برای شروع کار با فتوشاپ در یک مسیر هنری و حرفه ای بود.

مصاحبه ای با Jerico Santander - تصویر 3

3. خودتان را چگونه توصیف می کنید؟ همین طور که من می بینم شما از سبک های طراحی، طراحی سه بعدی و سبک های متعدد دیگر استفاده می کنید. کسی نمی تواند بگوید که Jerico فقط یک طراح است. شما خودتان را در یک بعد و زمینه محدود نکرده اید. آیا قصد دارید همین روند را ادامه دهید؟ برنامه شما برای آینده چیست؟

بیشتر هنرمندان منابع خود را از هر جایی پیدا می کنند. من از عکاسی، نقاشی دیجیتالی و گاهی از طراحی سه بعدی استفاده می کنم. کاری که من انجام می دهم ترکیب چند عکس مختلف با هم و خلق یک اثر کاملا نو و متفاوت است.
دقیقا نمی توانم بگویم در آینده از چه منابع یا ابزاری استفاده خواهم کرد. احتمالا بیشتر نقاشی می کنم و کمتر از عکس استتفاده می کنم. پیدا کردن عکس های استوک برای مدت طولانی کار خسته کننده ای است. فقط امیدوارم بتوانم کارهای خوب و جذابی ارائه کنم.

مصاحبه ای با Jerico Santander - تصویر 4

4. فکر می کنم همه با دیدن آثار شگفت زده می شوند: لطفا فرایند طراحی این آثار زیبا را برای ما توضیح دهید. چگونه یک کار طراحی یک اثر را آغاز و چگونه آن را به پایان می رسانید؟ برای مثال می توانید فرایند طراحی قطعه Own World را برای ما و خوانندگان شرح دهید؟

این بستگی به نوع پروژه دارد. من همیشه کارم را با کشیدن یک طرح اولیه ذهنی آغاز می کنم، سپس به دنبال یک عکس استوک مناسب و خوب و نیز تعدادی طرح سه بعدی برای کارم می گردم، سپس آنها را کنار هم قرار می دهم، و در پایان به ایجاد سایه ها و نورپردازی طرح می پردازم. در هر حال بهترین ایده ها هنگامی که کار در حال اتمام است به ذهن من خطور می کنند و این بدین معناست که لازم است بخش عمده ای از فرایند را بازسازی شود.

مصاحبه ای با Jerico Santander - تصویر 5

5. هنرمند مورد علاقه شما کیست؟ شما رویاهای خود را چگونه به حقیقت نزدیک می کنید؟ آیا می توانید وب سایت هایی را که در روند پیشرفت شما موثر بوده اند را نام ببرید؟

هنرمندان قدیمی از جمله Mars-1 و Josh Keyes و هنرمندانی دیجیتال کار Alex Trochut و Microbot از هنرمندان مورد علاقه من هستند. در مورد سایت هایی که منبع الهام بخش من هستم می توانم depthcore.com و behance.net و cgsociety و و deviantart را نام ببرم.

مصاحبه ای با Jerico Santander - تصویر 6
مصاحبه ای با Jerico Santander - تصویر 7

6. تا امروز بهترین اثری که خلق کرده اید، یا بهتر بگویم اثری که بیش از سایر آثارتان آن را دوست دارید کدام اثر است؟ چه چیزی شما را برانگیخت تا این اثر را طراحی کنید.

دقیقا نمی توانم بگویم کدام یک از آثارم برجسته تر است، اما از میان آنها دو اثر را بیش از بقیه دوست دارم: "Own World": من از ترفندهایی که در این تصویر بکار بردم و تلاشی که برای خلق آن کردم، نا امیدی هایی که در طول طراحی آن به سراغم آمد و سر دردهایی که در هنگام طراحی به سراغم می آمد لذت می بردم. وقتی کار به پایان رسید احساس رهایی از بند به من دست داده بود. کار دوم "Nereid" است. من همیشه فکر انجام چنین کاری را در ذهنم می پروراندم. تربه کار روی بدن انسان و نورپردازی به این نحو بسیار جالب و جذاب بود.

مصاحبه ای با Jerico Santander - تصویر 8

7. شما از چه نرم افزاری استفاده می کنید؟ آیا در طراحی از تبلت هم استفاده می کنید؟ نرم افزار و ابزار مورد علاقه شما در فتوشاپ چیست؟ چرا؟

بله، من بدون تبلت نمی توانم کار کنم. نرم افزاری که استفاده می کنم، فتوشاپ و کمی هم 3dsmax.
در مورد ابزار مورد علاقه من در فتوشاپ باید بگویم ابزار براش چون یک ابزار همه کاره و متنوع است و من در طراحی از آن خیلی زیاد استفاده می کنم.

مصاحبه ای با Jerico Santander - تصویر 9

8. باز هم از از اینکه دعوت ما را برای شرکت در این مصاحبه پذیرفتید از شما سپاسگزارم. حرف پایانی برای خوانندگان ما؟

من هم از شما و خوانندگان تان متشکرم.

مصاحبه ای با Jerico Santander - تصویر 10

9. خوانندگان ما چگونه می توانند به وب سایت Jerico Santander دست پیدا کنند؟

من هنوز وب سایت اختصاصی ندارم. البته کارهای جدید زیادی دارم که به زودی آنها را از طریق وب سایت های دیگر در اختیار شم قرار خواهم داد.
در حال حاضر می توانید آثار قدیمی مرا در آدرس http://www.behance.net/jericoمشاهده کنید.
شما همچنین می توانید با سایر هنرمندان خارجی و ایرانی و آثارشان در سایت www.persianGFX.com در قسمت معرفی هنرمندان ایرانی و خارجی آشنا شوید.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه