چند نمونه بسته بندی با به کارگیری فرایندهای جدید طراحی | PersianGFX - پرشین جی اف ایکس

بسته بندی نیازمند صرف زمان و ایده های خلاقانه است. طرح بسته بندی باید از هر دو بُعد کارایی و زیبایی قابل قبول باشد تا بتواند محصول را برجسته نمایش داده و فروش آن را افزایش دهد. کارایی همیشه در صدر طراحی بسته بندی است. هدف اصلی بسته بندی، نگهداری و حفظ محصول بر روی قفسه های فروشگاه هاست.
طرح بسته بندی باید به افزایش و سهولت فروش نیز کمک نموده و در بعضی از موارد، حتی روش جدیدی برای مصرف آن محصول خاص ارائه دهد. تولید و توزیع نیز بر هزینه حمل و نقل و تولید بسته بندی تأثیر می گذارد.
اصول زیبایی شناختی نیز در عصر دیجیتال از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بسیاری از ما وقت زیادی صرف خرید از فروشگاه و سوپرمارکت نمی کنیم. با امکانات فروشگاه های اینترنتی، مشتریان هر روز در حال افزایش هستند. در این حالت، مشتریان به جای لمس بسته فیزیکی محصول، فقط طرح دیجیتالی آن را مشاهده می کنند. از این رو، زیبایی و جذابیت طرح بسته بندی بسیار مهم است.
این 5 نمونه طرح بسته بندی با به کارگیری فرایندهای جدید طراحی ایجاد شده اند:


1. DRY Things

چند نمونه بسته بندی با به کارگیری فرایندهای جدید طراحی - تصویر 1

"DRY Things" توسط یک استودیوی سوئدی طراحی شده است. بسیاری از فرایندهای طراحی در بسته بندی آن مشاهده می شود. ابتدا، جنبه آپدیت کردن طرح قدیمی محصول به چشم می خورد. فونت های مورد استفاده زیاد مدرن نیستند. قالب بندی طرح نیز مانند روزنامه های قدیمی است.
آن ها هم چنین امتیازی برای فرایندها و طرح های مورد استفاده قرار داده اند که این کار باعث ارتقاء طرح خواهد شد. این روند طراحی که طرح را به روشی پایدار تولید می کند، در بسیاری از طرح های جدید به چشم می خورد. بسیاری از شرکت ها برای این که مسئول بودن خود را در قبال محیط زیست اثبات کنند، اعلامیه های عمومی پخش می کنند. یکی از راه هایی که آن ها را به این جا می رساند، تولید بسته بندی به این روش است. هم چنین می توانید فضای باز زیادی در طرح مشاهده کنید؛ سادگی عناصر گرافیکی هم یکی از روندهای طراحی جدید است.


2. Seeds of Happiness

چند نمونه بسته بندی با به کارگیری فرایندهای جدید طراحی - تصویر 2

شرکت "New Foods" روسیه، از هنرمندان اسرائیلی برای طراحی این بسته بندی استفاده کرده است. برای این طرح از کاراکترهایی انسان مانند به روشی کاملاً طنز و فانتزی استفاده شده است. این نوع طراحی در بسته های ذرت و حتی جعبه های پیتزا دیده می شود. این بسته بندی نیز بر اصول حمایت از محیط زیست پایبند است. این بسته بندی از مواد 100% قابل بازیافت ساخته شده و اثر زیادی بر روی طبیعت نمی گذارد.


3. کرم ضد آفتاب Rituals

چند نمونه بسته بندی با به کارگیری فرایندهای جدید طراحی - تصویر 3

این طرح که توسط Matte هلندی طراحی شده، از تایپوگرافی با حروف بزرگ و مدرن استفاده کرده است. در این طراحی از رنگ آبی آسمان و دریا استفاده شده که با هدف محصول مطابقت کامل دارد. طراح سعی کرده حسّ "گردش در جزایر بالی" را در طرح خود ایجاد کرده و از آن طریق، طرح را مرتب، گویا و جذاب نماید. مهم ترین اطلاعاتی که این محصول به بیننده می دهد، با فونت درشت نشان داده شده است. این متن در مرکز طرح قرار گرفته و از فاصله دور هم قابل خواندن است.


4. 7even

چند نمونه بسته بندی با به کارگیری فرایندهای جدید طراحی - تصویر 4

این طرح که برنده جایزه در سال 2013 می باشد، توسط یک شرکت کُره ای طراحی شده است. هدف این محصول را می توان با مشاهده طرح های روی بسته بندی آن درک کرد. تصاویر به کار رفته در این طرح، رنگی و زیبا هستند. در این طرح، سادگی و مینیمالیسم دیده می شود، ولی تنوع نیز در طرح های امروزی بسیار رایج شده است. این طرح جدید و نو، با این که از فرایند طراحی مینیمال دور شده، تصاویر و فضای خالی را به خوبی در کنار هم قرار داده است.


5. Brooklyn Gin

چند نمونه بسته بندی با به کارگیری فرایندهای جدید طراحی - تصویر 5

این هم یک طرح دیگر است که طراحی قدیمی و مدرن را با هم آمیخته است. قالب بندی و نشان محصول قدیمی به نظر می رسد، ولی یک فونت جدید آن ها را به هم آمیخته و طرح تأثیرگذار و زیبایی ایجاد کرده است. استفاده از رنگ مسی نیز نشانه قدیمی بودن طرح است و حسّ انتخاب یک محصول کلاسیک جدید را به بیننده القا می کند. قالب بندی برچسب و استفاده از اندازه های مختلف فونت هم نشان هایی از مدرن بودن در فرایند طراحی مینیمال می باشند. ولی فونت استفاده شده قدیمی است.


منطقی و خردمندانه نیست که فرایند جدید طراحی را فقط با چند مثال بیان کنیم. امروزه می توانیم ببینیم که اکثر طراحان مایلند فرایندهای قدیمی و جدید را باهم ترکیب نموده و طرح هایی خلق کنند که با وجود استفاده از قالب بندی مدرن و فضای خالی، کلاسیک و قدیمی به نظر برسند. حرکت به سمت مقاوم بودن و پایداری نیز از اهمیت خاصی برخوردار بوده و برای صنعت و مشتریان بسیار سودمند است. با وجود مشاهده سبک مینیمالیسم، طرح های شلوغ هم به چشم می خورند. به عبارت دیگر، فرایندهای فعلی طراحی بسیار متنوع و گوناگون هستند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه