معمولا ژانر “ترسناک” (چه از نوع بقا چه از نوع غیر بقا!) ژانر مورد علاقه‌ی همه‌ی بازی‌کنندگان نیست اما همین مورد عموم نبودن آن باعث می‌شود که یک سبکی خاص با مخاطبی خاص تلقی شود. مخاطبی که معمولا پای این بازی‌ها میخکوب می‌شود.

فارنت - سعید زعفرانی: معمولا ژانر "ترسناک” (چه از نوع بقا چه از نوع غیر بقا!) ژانر مورد علاقه‌ی همه‌ی بازی‌کنندگان نیست اما همین مورد عموم نبودن آن باعث می‌شود که یک سبکی خاص با مخاطبی خاص تلقی شود. مخاطبی که معمولا پای این بازی‌ها میخکوب می‌شود.

بدون هیچ معطلی و حرف اضافه ای به سراغ 10 بازی ترسناک برتر امسال می‌رویم، اما سعی کنید پس از خواندن این مقاله مجاب نشوید که سمت هر کدام از این بازی‌ها بروید زیرا یا راهی بیمارستان می‌شوید و یا شلوارتان نیاز به شست و شو خواهد داشت!

Alien: Isolation

PC, PS4, Xbox One

همه‌ی شما با فیلم "بیگانه” ساخته‌ی "ریدلی اسکات” معروف آشنایی دارید. این بازی که الهام گرفته از این فیلم معروف و همینطور مربوط به وقایع فیلم است توا��ست خوب ظاهر شود و یک ترس بقای واقعی را نمایش دهد. بازی "بیگانه: انزوا” یک پیشنهاد منحصر به فرد برای کسانی است که پس از مدت‌ها دوست دارند به دنیای بیگانه‌ها سرک بکشند و جان سالم به در ببرند!

10 بازی ترسناک سال 2014 را بشناسید!


PT

PS4

نام این بازی که اختصار به کلمه‌ی "تیزر قابل بازی” می‌باشد یک شوک برای طرفداران سبک ترسناک بود. این بازی که در واقع پیش در آمدی برای شروع یک فصل و موج نو در سری معروف "‌سایلنت هیل” حساب می‌شود با بازخورد مثبت و همین‌طور ترس زیادی از طرف طرفدارانش مواجه بود. "هیدئو کوجیما” و "جیلیمرو دل تورو” به همراه "نورمن ریوس” بازیگر معروف "سریال مردگان متحرک” قرار است بزودی یک سایلنت هیل ناب را تحویل طرفداران دهند و PT فقط یک چاشنی کوچک و انحصاری برای طرفداران PS4 است که از جان خود سیر شده و می‌خواهند پای کنسولشان سکته کنند!

10 بازی ترسناک سال 2014 را بشناسید!


Five Nights at Freddy’s

PC, Android, iOS

” پنج شب در خانه‌ی فِرِدی” نام یک بازی ترس بقا برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS است که در آن شما نقش یک فرد تازه استخدام شده در پیتزا فروشی فردی هستید! فردی یک خرس به اصطلاح بامزه (بنده شخصا چنین فکری نمی‌کنم!) است که در کنار یک جوجه و خرگوش که هر سه روبات هستند ، جاذبه‌ی اصلی پیتزا فروشی هستند اما آن‌ها در شب رفتار غیر معمولی دارند و شما باید بر روی رفتار آن‌ها نظارت داشته باشید تا زنده بمانید!

10 بازی ترسناک سال 2014 را بشناسید!


The Evil Within

PC, PS4, Xbox One

"شیطان درون” جدیدترین ساخته‌ی "شینجی میکامی” پدر سبک "وحشت بقا” است. در این بازی شما کنترل "سباستین” را بر عهده دارید که طی یک تصادف در یک دهکده با پس زمینه‌ی داستانی ترسناکی گیر افتاده است. در شیطان درون شما باید زنده بمانید! هدف اصلی همین است. مهمات محدود، دشمنان سرسخت، چک پوینت‌های بسیار عذاب آورنده و… همگی دست به دست هم داده‌اند تا شما معنای واقعی ترس را تجربه کنید. همین‌طور اتمسفر حاکم بر این بازی باعث می‌شود که شما از همان ابتدا حس کنید که با یک بازی طرف هستید که به هیچ وجه با کسی شوخی ندارد!

10 بازی ترسناک سال 2014 را بشناسید!


Slender: The Arrival

PC, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One

"اسلندرمن” نام یک افسانه‌ی اینترنتی است. این داستان آن‌قدر معروف شد که یک بازی مستقل با حجمی کم برای کامپیوتر برای آن منتشر گشت اما دیری نپایید که سازندگان آن تصمیم گرفتند که با موتور معروف "آنریل” آن را برای ترس بیشتر بازسازی کنند. در این بازی شما در جنگل و دهکده باید سعی کنید که یادداشت‌ها را قبل از آن که اسلندرمن به شما برسد پیدا کنید. همین موضوع ساده و ظاهر موجود اصلی بازی باعث می‌شود که شما تا عمر دارید سعی نکنید اصلا سمت هیچ یادداشتی بروید!

10 بازی ترسناک سال 2014 را بشناسید!


Outlast

PC, PS4, Xbox One

این بازی با درخشش بسیار توانست در این سبک خودی نشان دهد و ثابت کند که سبک "ترسناک” هنوز طرفداران خودش را دارد!

در Outlast شما باید انتظار همه چیز را داشته باشید. به هیچ چیز در این بازی نمی‌توان اعتماد کرد زیرا ممکن است از کوچکترین چیزها بزرگترین ترس‌ها پدید بیایند. بسته‌ی الحاقی جدیدی نیز از این بازی منتشر شده که انجام آن خالی از لطف نیست.

10 بازی ترسناک سال 2014 را بشناسید!


Home – A Unique Horror Adventure

iOS, PS4, PS Vita, PC

معمولا گرافیک یک بازی ترسناک نباید نکته بارز برای ایجاد یک حس رعب آور در مخاطب آن باشد. در بازی "خانه” شما در یک روز شنبه در سال 1987 باید پرده از راز یک قتل بردارید. نکته‌هایی که باعث می‌شوند این بازی بیشتر جلوه‌ی ترس به خود بگیرد شامل فضای تاریک و نقش مهم نور، یک راوی که شما را با جملاتش به ترس می‌کشاند و گرافیک پیکسلی آن اشاره کرد که این بازی را شدیدا در نوع خود منحصر به فرد می‌کند.

10 بازی ترسناک سال 2014 را بشناسید!


The Last of Us Remastered

PS4

آنقدر در مورد این بازی صحبت شده است که اگر بخواهم چیزی بنویسم به نظر حرف تکراری محسوب می‌شود! اما "آخرین‌ِ ما” را به چشم یک بازی اصلا نبینید. داستان، فضاسازی و همین‌طور شخصیت پردازی در آن باعث می‌شود که به خوبی بتوان حس و حال بازی را درک نمود. تلاش برای بقا و کمبود همه چیز در این بازی به علاوه‌ی هوش مصنوعی آن یکی از چیزهایی است که موجب شده این بازی در جایگاه سوم قرار بگیرد!

10 بازی ترسناک سال 2014 را بشناسید!


The Long Dark

PC/Steam

بیایید از شر زامبی و ویروس‌های الکی رها شویم! در بازی "‌تاریکی طولانی” شما در جنگل‌های سردسیر کشور "کانادا” قرار دارید. اگر هوای سرد به شما امان بدهد این گرگ‌های بازی هستند که قصدشان تکه تکه کردن شماست! حتی اگر از گرگ فاکتور بگیریم هم طوفان سهمگین شما را به هلاکت می‌رساند. این یک ترس منحصر به فرد و طبیعی است که تجربه‌ی آن تا مدت‌ها شما را محو خود می‌کند.

10 بازی ترسناک سال 2014 را بشناسید!


Neverending Nightmares

PC, Mac

آیا می‌توانید از پس داستان "ادوارد گوری” بر بیاید یا آنقدر ترسیدید که دوست دارید کامپیوترتان را خاموش کنید و بروید هوا خوری؟

در بازی "کابوس‌های بی پایان” شما خودتان را در ترس رها می‌کنید. گویی که تاکنون آن را تجربه نکرده‌اید و قصد دارید برای اولین بار با چیزی روبرو شوید که تا بحال با آن روبرو نشده‌اید! شما توماس هستید و از دست کابوس‌های‌تان نمی‌توانید رهایی پیدا کنید پس باید آن را تحمل کرده و از این مهلکه نجات پیدا کنید. سبک هنری خاص و مینیمالیستیک بازی باعث شده که در جایگاه اول لیست این بازی قرار بگیرد و انجام دادن آن "پیشنهادی است که نمی‌توانید رد کنید”!

10 بازی ترسناک سال 2014 را بشناسید!
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه