هنر طراحی جلد آلبوم هنوز در عصر دیجیتال زنده و پابرجا است. هر چند تغییر آلبوم های محسوس و قابل لمس به کپی های دیجیتال درخواست برای تجدید چاپ خود را از دست داده اند، اما خوشبختانه بعضی از باندها هنوز آثار هنری خود را در قالب سی دی در اختیار کاربران قرار می دهند.
جلد یا کاور آلبوم می تواند یک راه عالی برای پوشش دادن پیام و یا احساس یک آلبوم در رسانه های مختلف باشد، همچنین می تواند نشانگر خلاقیت و هنر گرای شهای باند یا موسیقیدانی در حیطه خارج از زمینه کاری خود باشد.
در این پست با 3 طراح هنرمند در زمینه طراحی کاور آلبوم آشنا می شوید که همچنان آثار شگفت انگیزی برای موسیقی دانان و سایر مشتریان خود خلق می کنند.


Heads of State

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 1

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 2

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 3

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 4

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 5

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 6


Heads of State یک استودیوی طراحی واقع در ایالت فیلادلفیا است که توسط دو دوست، Jason Kernovich و Dustin Summers پایه گذاری شده است. آنها بالغ بر 10 سال است که با یکدیگر همکاری می کنند و برای هنرمندان برنده جوایز بین المللی، مثل R.E.M., Wilco, Modest Mouse, Fleet Foxes, The National, Iron & Wine و بسیاری دیگر طراحی کرده اند. طراحی گرافیکی آنها برجسته و پر زرق درخشان و مملو از عناصر هندسی است که با فتوشاپ و نقاشی های اسکن شده خلق شده اند.


 
Debaser

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 7

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 8

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 9

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 10

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 11

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 12


Debaser یک استودیوی طراحی واقع در شهر سیدنی است که مخصوصا در زمینه طراحی آثار هنری خلاقانه در بخش موسیقی فعالیت دارد. تیم طراحی، David Homer و Aaron Hayward، این شرکت را در سال 2003 تاسیس کردند و آلبوم هنری بسیاری از هنرمندان استرالیایی مثل Empire of the Sun, Vydamo, Tim Finn, Paul Kell و هنرمندان دیگر را طراحی کرده اند.
آنها سبک بسیار منحصر به فرد و ویژه ای دارند و در استرالیا و نیوزلند درخواست های کاری بسیار زیادی از انها به عمل می آید. آنها تصاویری حیوانات و حیات وحش و تصاویر انتزاعی زیادی را با هم ترکیب می کنند.


Backstage Design Studio

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 13

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 14

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 15

3 طراح کاور هنرمند و خلاق - تصویر 16

Backstage Design Studio در سال 2004 توسط دو خواهر، Shauna و Sarah Dodds تاسیس شد. آنها به دور از صنعت موسیقی تگزاس متولد شدند و ریشه جنوبی آنها در کار طراحی آنها به چشم می خورد. آنها برای طراحی آلبوم Reckless Kelly’s “Good Luck and True Love” برنده جایزه Grammy Nominations و جوایز دیگر شده اند.
آنها برای Willie Nelson کار کرده و نیز طراحی آلبوم ادای احترام به Guy Clark را نیز به عهده داشته اند. سبک طراحی آنها کار با عناصر رئال که با وینتج ترکیب شده اند می باشد که این خود نوعی حس کهنگی و قدیمی بودن و حس عمیق سرزمین های جنوبی را القا می کند.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه